Протидія булінгу.
ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 99
«ЗІРОЧКА» КОМБІНОВАНОГО ТИПУ
МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
НАКАЗ
01 жовтня 2021 р. № 99
Про створення комісії
та затвердження плану
заходів на запобігання
та протидію булінгу
(цькуванню) в дошкільному
навчальному закладі № 99
«Зірочка»
На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу», листа Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 № 1/11-881 про рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 № 2657-VIII, наказ від .12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.02.2020 за №111/34394, №112/34395, з метою своєчасного вживання заходів спрямованих на запобігання та протидію булінгу
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити план заходів на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в ДНЗ № 99 «Зірочка» (додається)
2. Призначити вихователя методиста Чуксіну Р.І. відповідальною особою за запобігання та протидію булінгу (цькуванню)
3. Затвердити склад комісії з розгляду випадків булінгу у складі:
Гайчук Ірина Миколаївна – завідувач ДНЗ № 99, голова комісії
Чуксіна рита Іванівна – вихователь-методист, заступник голови комісії,
Мирошниченко Ольга Сергіївна – практичний психолог , секретар,
Батько/мати вихованці, з яким стався випадок боулінгу, члени комісії
вихователь групи, в якому стався випадок булінгу, члени комісії,
Прохорович В.Д. – вихователь, член комісії
4. Затвердити порядок реагування на встановлені випадки булінгу (цькування) в ДНЗ та відповідальність осіб причетних до цього (додається).
5. Затвердити процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про випадки булінгу (цькування) в установі (додається).
6. Педагогічним працівникам:
1). забезпечити виконання Плану заходів щодо запобігання та протидії булінгу.
2). не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з дітьми. Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного.
3). уникати проявів жорстокого ставлення до вихованців, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного або психічного).
4). терміново інформувати адміністрацію закладу про будь-які випадки неправомірного поводження працівників по відношенню до вихованців.
7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Завідувач дошкільного
навчального закладу № 99 ___________ Ірина ГАЙЧУК
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом по ДНЗ № 99
01 10.2021 р. № 99
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ЗО
1. У разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків комісії з розгляду випадку боулінгу (цькування), керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Cлужби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
2. Комісія за результатами проведеного розслідування щодо з'ясування обставин на підставі заяви про булінг (цькування), визначених сторін булінгу (цькування), встановлених можливих причин булінгу (цькування) розробляє рекомендації для педагогічних працівників щодо освітньої діяльності з учнями, причетними до булінгу, їх батьками (особами, що їх заміняють), заходи стабілізації психологічного клімату у колективі, надання соціальних та психолого-педагогічних послуг сторонам булінгу (цькування).
3. Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
4. Практичний психолог у межах своїх посадових обов’язків:
діагностує стан психологічного клімату в колективі, в якому відбувся булінг (цькування) та за результатами діагностики розробляє план корекційної роботи з кривдником та свідками із залученням батьків (законних представників);
розробляє та реалізує програму індивідуальної реабілітації для потерпілого;
розробляє профілактичні заходи для групи (класу), в якій зафіксовано випадок булінгу (цькування); для батьків або законних представників;
здійснює супровід педагогічних, науково-педагогічних працівників, які забезпечують освітній процес для групи (класу), в якій зафіксовано випадок булінгу (цькування);
забезпечує надання психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування).
5. Педагогічні працівники, які працюють з групою, у якій зафіксовано випадок булінгу (цькування), забезпечують:
виконання рекомендації комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти щодо доцільних методів навчання та організації роботи з учнями, причетними до булінгу (цькування) та їхніми батьками (законними представниками);
дотримання правил поведінки учасниками освітнього процесу в закладі освіти, визначених статутом закладу освіти, законодавством;
виробляють спільно з здобувачами освіти правила взаємодії групи під час освітнього процесу.
6. Батьки здобувачів освіти (законні представники) зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
7. За виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування) відповідає уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії.
8. Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування) та накладаються адміністративні стягнення.
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом по ДНЗ № 99
01.10.2021 р. № 99
Подання заяви про випадки булінгу (цькуванню)
1. Здобувачі освіти, працівники та педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого стали, або підозрюють його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб зобов’язані повідомляти керівнику закладу.
2. Розгляд та неупереджене з’ясування обставин випадків булінгу (цькування) здійснюється відповідно до поданих заявниками заяв про випадки булінгу (цькування) (далі – Заява).
3. Заяви, що надійшли на електронну пошту закладу отримує секретар, яка зобов’язана терміново повідомити керівника закладу та відповідальну особу.
4. Прийом та реєстрацію поданих Заяв здійснює відповідальна особа, а в разі її відсутності – керівник закладу або його заступник.
5. Заяви реєструються в окремому журналі реєстрації заяв про випадки булінгу (цькування).
6. Форма та примірний зміст Заяви оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу.
7. Датою подання заяв є дата їх прийняття.
8. Розгляд Заяв здійснює керівник закладу з дотриманням конфіденційності.
Commentaires