top of page

Поради психолога.




ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЧИ МОЯ ДИТИНА Є ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?


Мала дитина може і не знати слова “забіяка, той хто загрожує”, але вона розуміє, коли хтось поводиться підло, завдає їй болю, засмучує або залякує. Вона може про це вам не сказати, оскільки може турбуватися про те, що буде ще гірше, якщо вона “розкаже”, “пліткуватиме” або “видасть”.


Пліткувати і розповідати – в чому різниця?

L Пліткувати – значить щось сказати про когось, щоб створити тому ускладнення.

J Розповісти – значить отримати допомогу, коли вам чи вашому знайомому завдають шкоди, або коли ваше право або право такої особи на безпеку порушується.

Навіть якщо ваша дитина про це не говорить, ви можете побачити ознаки того, що вона є об’єктом булінгу. Ось деякі ознаки, на які потрібно звертати увагу:

- Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до дитячого садочка або ж можуть плакати чи почуватися хворими у дні перебування в дитячому садку.

- Вони можуть не хотіти брати участь у спільній діяльності чи соціальних заходах з іншими дітьми.

- Вони можуть поводитися інакше, не так, як звичайно.

- Вони можуть раптом почати губити особисті речі, або ж приходити додому у порваному одязі чи з поламаними іграшками і при цьому дають неймовірні пояснення.

МОЯ ДИТИНА Є ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ, ЩО МЕНІ РОБИТИ?

- Вислухайте свою дитину і запевніть її, що вона має право бути у безпеці.

- Докладно з’ясуйте факти. Занотуйте, що і коли трапилося.

- Допоможіть вашій дитині зрозуміти, що є різниця між “донести”, “пліткувати” чи “розповісти” і доповісти. Щоб доповісти, потрібна сміливість. Доповідають не для того, щоб створити проблеми для іншої дитини, а для того, щоб захистити всіх дітей.

- Домовтеся про зустріч для бесіди з вихователем вашої дитини, або з завідувачем дитячого садка.

- Хоча це й важко, намагайтеся зберігати спокій, щоб ви могли підтримати вашу дитину і запланувати разом з нею порядок дій.

- Дотримуйтеся свого плану. Слідкуйте за поведінкою вашої дитини. Якщо ваші зустрічі з персоналом ДНЗ не допомогли зупинити булінг, прийдіть до ДНЗ ще раз і поговоріть з завідувачем. Виконуйте ті кроки, що були узгоджені на зустрічі.

- Поговоріть з інструктором або тренером, якщо булінг має місце під час позашкільної діяльностічи спортивних заходів.

- Зверніться до поліції, якщо булінг містить кримінальну поведінку, таку як напад із сексуальною метою або застосування зброї, або якщо загроза безпеці вашої дитини знаходиться у самій громаді, а не в ДНЗ.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ


ЯК Я МОЖУ ДОПОМОГТИ СВОЇЙ ДИТИНІ СПРАВИТИСЯ ІЗ БУЛІНГОМ?

Співпрацюючи з ДНЗ, щоб допомогти своїй дитині подолати проблему булінгу, ви показуєте власним прикладом і відкрито заявляєте, що булінг – це погано.

Незалежно від віку, ви можете допомогти, заохочуючи свою дитину говорити з вами про булінг і даючи такі поради:

- Зберігай спокій і обійди ситуацію.

- Розкажи дорослому, якому ти довіряєш – вихователям, керівництву ДНЗ, психологу або іншій дорослій людині про те, що трапилося.

- Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти одинокий.


ЧИ МОЖЕ БУТИ, ЩО МОЯ ДИТИНА Є БУЛЕРОМ ІНШИХ?

Діти, які знущаються з інших, часом це роблять і вдома, і в закладі. Придивляйтеся і прислухайтеся до того, що відбувається у вашій власній родині. Чи є ознаки того, що хтось з ваших дітей постійно ображає і залякує свого брата чи сестру?

Діти, які знущаються з інших, іноді можуть бути агресивними і погано поводитися вдома, вони можуть не виявляти поваги до домашніх правил. Якщо вас тривожить можливість того, що ваша дитина може бути нападником булінгу проти інших, приглядайтеся до того, як вона взаємодіє з братами чи сестрами і з друзями, коли вони приходять до вас додому. Якщо вона видається агресивною, не ладнає з іншими або не виявляє емпатії – це також можуть бути ознаки того, що вона займається булінгом інших в закладі.

Діти, які фізично знущаються з інших дітей, також можуть приходити додому із синцями,подряпинами і порваним одягом. У них раптом можуть з’явитися інші іграшки. Вони також можуть “грубо говорити” про інших дітей.

Подумайте про те, як проблеми і конфлікти вирішуються у вашому домі. Чи ви розмовляєте про проблеми з позитивної точки вирішення як одна родина? Важливим засобом попередження булінгу є подати гарний особистий приклад і показати своїй дитині, як долати труднощі без використання сили чи агресії.

Також важливо розповісти своїм дітям, що таке булінг. Ви повинні описати різні типи булінгу і пояснити, що це є болючим і шкідливим. Дайте своїй дитині знати, що булінг – це погано, і що забудь-яких обставин це є неприпустимою поведінкою.




Comments


Новина дня
Калейдоскоп новин
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.

Адреса: Україна, Запорізька область, м.Мелітополь, вул. Гризодубової 37-а     Телефон: +38 (0619) 477-315

bottom of page